Opis Książki

Siodło – Prawidłowe dopasowanie

Książka „Siodło – Prawidłowe dopasowanie” dr Joyce Harman to obowiązkowa lektura dla pasjonatów jeździectwa. Autorka, lekarz weterynarii i specjalistka w zakresie dopasowania siodeł, zaznacza,
że 75% badanych przez nią koni niewłaściwie poruszających się i niechętnych do współpracy miało  niedopasowane siodła, co stanowi powszechny problem.

Celem tego swoistego poradnika jest troska o pełen  komfort i wyeliminowanie bólu podczas jazdy konnej – zarówno konia, jak i jeźdźca.

Prawidłowo dopasowane siodło sprawia, że koń: chętnie pracuje, płynnie porusza się po liniach prostych i łukach, bez oporu przyjmuje pomoce jeźdźca, kroczy lekko i elastycznie, oszczędzając kończyny i stawy.

Właściwie dopasowane siodło powoduje, że jeździec: siedzi na koniu w równowadze i rozluźnieniu, skutecznie pracuje nad swoim dosiadem, subtelnie i zrozumiale używa pomocy oraz ma wrażenie,
że prawidłowa jazda jest bardziej satysfakcjonująca.

Książka radzi, jak kroku po kroku dokonać właściwego dopasowania siodła (ocena i pomiar grzbietu konia, zakup siodła, osiodłanie), także w nietypowych warunkach (konie problematyczne, stosowanie wkładek korekcyjnych).

Autorka zaznacza, że właściwe dopasowanie nie zależy od marki ani ceny, drogie i markowe siodło może spowodować takie same problemy jak to z niższej półki cenowej. Najważniejszy jest umiejętny wybór, który stanowi złożony proces.

Siodło to „łącznik” między jeźdźcem a koniem, warunkujący dobry kontakt i udaną współpracę. Dopasowane siodło to ważna inwestycja, a niniejsza książka to obowiązkowe wsparcie w dokonaniu dobrego wyboru.

O książce wypowiadają się:

Joyce Harman to kopalnia wiedzy i osoba z ogromnym doświadczeniem w zakresie dopasowywania siodeł – dziedzinie tak ważnej, a często zaniedbywanej. Joyce była prawdziwym pionierem na tym polu, więc prezentowana książka stanowi cenną pozycję. Docenią ją lekarze weterynarii, fizjoterapeuci, instruktorzy, trenerzy, a także jeźdźcy i właściciele koni.

Dr Sue Dyson
Centrum Ortopedii Klinicznej
Animal Health Trust w New Market, Wielka Brytania

Jako fizjoterapeutka często spotykam konie, które cierpią, pracując pod niedopasowanymi siodłami. Książka dr Joyce Harman to długo wyczekiwana na jeździeckim rynku pozycja omawiająca szczegółowo temat siodeł. Nie tylko tłumaczy, jak dopasować siodło, i zwraca uwagę na elementy, które mogą sprawiać kłopoty, ale doradza także co zrobić, jeśli siodło nie leży idealnie.

Beata Fiłonowicz

Dyplomowana terapeutka Metody Mastersona

0

Your Cart